Komunikat Rzecznika

Dodane przez Iwona Tomkiewicz, 18 Gru 2017 w Rzecznik prasowy

Informuję, iż w okresie 19-27 grudnia 2017r. rzecznik prasowy nie będzie obecny w pracy.

 

Komunikat Rzecznika prasowego

Dodane przez Dorota Ostrowska, 5 Gru 2017 w Aktualności, Rzecznik prasowy

04.12.17 r Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach skierował do Sądu Okręgowego, II Wydziału Karnego w Suwałkach akt oskarżenia przeciwko ATI L. – jako oskarżonemu o to, że w dniu  31.12.2016 r ok. godziny 22 na ulicy Armii Krajowej w Ełku, używając noża i narażając tym samym Daniela R. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, wziął udział w bójce pomiędzy Larbi A. a Danielem R. i działając umyślnie z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Daniela R., używając noża zadał mu  nim cios w okolicę klatki piersiowej powodując ranę kłutą w klatce piersiowej po stronie lewej, uszkadzając narządy wewnętrzne, w tym worek osierdziowy i ściany przedsionka serca – co spowodowało zgon Daniela R., tj. o czyn z art.148§1 kk w zb. z art.159kk w zw. z art.11§2 kk

Oskarżony przebywa w Areszcie śledczym.

Za zarzucaną oskarżonemu zbrodnię grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Komunikat Rzecznika prasowego

Dodane przez Dorota Ostrowska, 23 Paź 2017 w Aktualności, Rzecznik prasowy

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach nadzoruje dochodzenie w sprawie w sprawie zaistniałego w dniu 16.09.2017r. w Suwałkach narażenia małoletnich dzieci (rodzeństwa) w wieku 4 lat, 3 lat i 1 roku na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez rodziców .

Dnia 14.10.2017r. Kamilowi O., przedstawiono zarzuty, o to że:

  1. w dniu 16 września 2017r. około godziny 08.00-09.00 w Suwałkach przebywając w pomieszczeniach mieszkalnych znajdując się w stanie nietrzeźwości będąc konkubentem Joanny Sz.- matki małoletnich dzieci: w wieku 1 roku, w wieku 3 lat, w wieku 4 lat, która również znajdowała się w stanie nietrzeźwości – nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku opieki nad małoletnimi dziećmi przez co naraził ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że pozostawił bez dozoru i opieki wyżej wskazane małoletnie dzieci i narażając na niebezpieczeństwo spowodowania rozstroju zdrowia wskutek niewłaściwego do warunków atmosferycznych ubrania dzieci a wobec braku dozoru narażając je na niebezpieczeństwo spowodowania potrącenia dzieci przez przejeżdżające pojazdy jezdnią, tj. o czyn z art. 160 § 2 kk,
  2. w dniu 13 października 2017r. około godziny 12.40 w Suwałkach przebywając w pomieszczeniach mieszkalnych przy ul. ……, znajdując się w stanie nietrzeźwości będąc konkubentem Joanny Sz. – matki małoletnich dzieci: w wieku 1 roku, w wieku 3 lat, w wieku 4 lat, która również znajdowała się w stanie nietrzeźwości – nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku opieki nad małoletnimi dziećmi przez co naraził ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że znajdował się w stanie uniemożliwiającym prawidłowe sprawowanie opieki, tj. o czyn z art. 160 § 2 kk.

Natomiast Joannie Iwonie Sz., przedstawiono zarzuty o to, że:

  1. w dniu 16 września 2017r. około godziny 08.00-09.00 w Suwałkach przebywając w pomieszczeniach mieszkalnych przy ul……., znajdując się w stanie nietrzeźwości będąc matką małoletnich dzieci: w wieku 1 roku, w wieku 3 lat, w wieku 4 lat – nie dopełniła ciążącego na niej obowiązku opieki nad małoletnimi dziećmi przez co naraziła ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że pozostawiła bez dozoru i opieki wyżej wskazane małoletnie dzieci i narażając na niebezpieczeństwo spowodowania rozstroju zdrowia wskutek niewłaściwego do warunków atmosferycznych ubrania dzieci a wobec braku dozoru narażając je na niebezpieczeństwo spowodowania potrącenia dzieci przez przejeżdżające pojazdy jezdnią ul….., tj. o czyn z art. 160 § 2 kk,
  2. w dniu 13 października 2017r. około godziny 12.40 w Suwałkach przebywając w pomieszczeniach mieszkalnych przy ul….., znajdując się w stanie będąc matką małoletnich dzieci: w wieku 1 roku, w wieku 3 lat, w wieku 4 lat – nie dopełniła ciążącego na niej obowiązku opieki nad małoletnimi dziećmi przez co naraziła ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że znajdowała się w stanie uniemożliwiającym prawidłowe sprawowanie opieki, tj. o czyn z art. 160 § 2 kk.

 

Komunikat Rzecznika prasowego

Dodane przez Dorota Ostrowska, 23 Paź 2017 w Aktualności, Rzecznik prasowy

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach nadzoruje postępowanie karne p-ko Grzegorzowi Ł. podejrzanemu o to, że w październiku 2017 roku ok. godz. 23.55 w Suwałkach wykorzystując niezakluczone drzwi wejściowe i  sen domowników wszedł do wnętrza budynku mieszkalnego w Suwałkach skąd dokonał zaboru w celu przywłaszczenia: torebki damskiej wraz z zawartością portfela z pieniędzmi, dokumentów tożsamości i innych, dwóch kart bankomatowych i kredytowej oraz: paczki papierosów, zegarka, okularów, kluczy do samochodu, parasolki dziecięcej, różnego rodzaju ubrań o łącznej wartości około 1920 zł n/sz Sylwii Z. oraz kurtki męskiej w kolorze khaki, którą uszkodził poprzez częściowe spalenie o wartości około 600 zł n.sz Sebastiana Z., powodując straty w łącznej kwocie około 2 520 zł n/sz w/w osób, tj. popełnienia czynu z art. 278 § 1 i 5 kk w zb. z art. 275 § 1 kk w zb. z art. 276 kk w zb. z art. 288 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk.

 

Komunikat Rzecznika prasowego

Dodane przez Dorota Ostrowska, 23 Paź 2017 w Aktualności, Rzecznik prasowy

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach nadzoruje postępowanie karne p-ko Dzenardas J. jako podejrzanemu o to, że w październiku 2017r. około godz. 12.20 w Suwałkach, na terenie podziemnego parkingu Centrum Handlowego w Suwałkach  działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim wyłączeniu autoalarmu i centralnego zamka używając w tym celu elektronicznego urządzenia o nazwie „….” wszedł do wnętrza samochodu osobowego m-ki HYUNDAI nr rej…., lecz zamierzonego celu nie osiągnął gdyż został zatrzymany wewnątrz pojazdu przez funkcjonariuszy Policji, czym działał n/sz ob. Litwy, tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 279 § 1 kk.

Sąd Rejonowy w Suwałkach na wniosek tut. Prokuratury zastosował wobec w/w podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Wykonanie 2013 Prokuratura Okręgowa w Suwałkach.