Komunikat Rzecznika

Dodane przez Iwona Tomkiewicz, 21 Mar 2018 w Rzecznik prasowy

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach skierowała do Sądu Okręgowego w

Suwałkach akt oskarżenia przeciwko Edwardowi D. – jako oskarżonemu o to, że:

  1. w dniu 6 czerwca 2017 r. nie później niż do godziny 6.00 w miejscowości Rogale woj. Warmińsko Mazurskie działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Małgorzaty D. kilkukrotnie zadał jej uderzenie siekierą w głowę powodując u niej obrażenia w postaci wieloodłamowego urazu czaszkowo- mózgowego ,co stanowi chorobę realnie zagrażającą życiu, lecz zamierzonego celu w postaci pozbawienia jej życia nie osiągnął z uwagi na udzielenie pokrzywdzonej pomocy medycznej o czyn z art. 13 §1 kk w zw. z art. 148 §1 kk w zb. z art. 156 §lpkt 2 kk w zw. z art. 11 §2 kk
  2. w dniu 6 czerwca 2017 r. nie później niż do godziny 6.00 w miejscowości Rogale woj. Warmińsko Mazurskie działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Kamila D. kilkukrotnie zadał jej uderzenie siekierą w głowę powodując u niej obrażenia w postaci wieloodłamowego złamania kości skroniowej i ciemieniowej i inne ,co stanowi chorobę realnie zagrażającą życiu, lecz zamierzonego celu w postaci pozbawienia go życia nie osiągnął z uwagi na udzielenie pokrzywdzonemu pomocy medycznej o czyn z art. 13 §1 kk w zw. z art. 148 §1 kk w zb. z art. 156 §1 pkt 2 kk w zw. z art. 11 §2 kk
  3. w dniu 6 czerwca 2017 r. nie później niż do godziny 6.00 w miejscowości Rogale woj. Warmińsko Mazurskie działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Radosława D. kilkukrotnie zadał jej uderzenie siekierą w głowę powodując u niej obrażenia w postaci licznych ran tłuczonych głowy, co stanowi naruszenie czynności narządów ciała powyżej 7 dni, lecz zamierzonego skutku w postaci pozbawienia go życia nie osiągnął z uwagi na udzielenie pokrzywdzonemu pomocy medycznej o czyn z art. 13 §1 kk w zw. z art. 148 §1 kk w zb. z art. 157 §1 kk w zw. z art. 11 §2 kk
  4. w dniu 6 czerwca 2017 r. nie później niż do godziny 6.00 w miejscowości Rogale woj. Warmińsko Mazurskie poprzez ściskanie szyi i tułowia Klaudii D. spowodował u niej zaczerwienienia i otarcia naskórka obu barków i okolicy szyi naruszające czynności narządu ciała na okres poniżej siedmiu dni ,przy czym czynu tego dopuścił się wobec osoby najbliższej dla niego i wspólnie z nim zamieszkującej o czyn z art. 157 §2 kk w zw. z art. 157§4 kk
  5. w dniu 6 czerwca 2017 r. nie później niż w godzinach około 9.00 w miejscowości Rogale woj. Warmińsko Mazurskie prowadził w ruchu lądowym pojazd mechaniczny w postaci samochodu m-ki Volkswagen znajdując się w stanie nietrzeźwości prowadzącym do stężenia 2.06. promila alkoholu etylowego we krwi tj. o czyn z art. 178 a §1 kk

 

Komunikat Rzecznika prasowego

Dodane przez Dorota Ostrowska, 20 Mar 2018 w Aktualności, Rzecznik prasowy

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach nadzoruje dochodzenie p-ko Wojciechowi B. – jako podejrzanemu o to, że w dniu 20 lutego 2018 r. około godz. 17:25 będąc przy ul. Pułaskiego  w Suwałkach wbrew przepisom ustawy z dnia 29.07.2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii posiadał przy sobie środek odurzający z grupy I-N w postaci torebki foliowej z zawartością 25 zawiniątek z folii aluminiowej zawierających substancję koloru beżowego – heroiny o łącznej wadze 6,40 grama brutto, tj. o czyn z art. 62 ust. 1 Ustawy z dnia 29.07.2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Sąd Rejonowy w Suwałkach zastosował wobec podejrzanego Wojciecha B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Komunikat Rzecznika prasowego

Dodane przez Dorota Ostrowska, 20 Mar 2018 w Aktualności, Rzecznik prasowy

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach nadzoruje dochodzenie p-ko Januszowi K. – jako podejrzanemu o to, że w dniu 18 lutego 2018 roku około godziny 19:55 w ośrodku MONAR-Schronisko dla Osób Bezdomnych MARKOT w Garbasie Drugim, gm. Filipów, spowodował uszkodzenie ciała Roberta B. w ten sposób, że uderzył wymienionego w głowę bliżej nieustalonym narzędziem o cechach tnących, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci rany ciętej w okolicy ciemieniowo-skroniowej, które spowodowały naruszenie czynności narządu ciała i rozstrój zdrowia na czas dłuższy niż siedem dni, tj. o czyn z art. 157 § 1 kk.

Sąd Rejonowy w Suwałkach zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

 

Komunikat Rzecznika prasowego

Dodane przez Dorota Ostrowska, 20 Mar 2018 w Aktualności, Rzecznik prasowy

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach skierowała do Sądu Okręgowego w Suwałkach akt oskarżenia przeciwko Robertowi K. – jako oskarżonemu o to, że:

– w dniu 23 sierpnia 2017 r. około godziny 20.05 w Suwałkach przy klatce schodowej bloku mieszkalnego przy ul. Reja, działając w zamiarze bezpośrednim usiłował dokonać zabójstwa Iwony K.  poprzez zadawanie jej ciosów nożem w klatkę piersiową i brzuch powodując u niej rany kłute klatki piersiowej i brzucha z uszkodzeniem wątroby, przepony, krwotokiem do jamy brzusznej i obu jam opłucnowych, jednakże zamierzonego celu zabójstwa nie osiągnął z uwagi na niezwłocznie udzieloną pokrzywdzonej pomoc medyczną, natomiast opisane obrażenia ciała spowodowały u Iwony K. ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk w zb. z art. 156 § 1 pkt 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk;

– w okresie od bliżej nieustalonego dnia miesiąca sierpnia 2017 r. do dnia 23 sierpnia 2017 r. w Suwałkach znęcał się fizycznie i psychicznie nad wspólnie zamieszkałą byłą żoną Iwoną K. w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których popychał ją i szarpał, niszczył jej przedmioty, uniemożliwiał wejście do domu, wyzywał słowami wulgarnymi i powszechnie uznanymi za obelżywe, chodził po mieszkaniu z nożem i groził pozbawieniem życia oraz zakłócał spoczynek nocny, a ponadto znęcał się psychicznie nad wspólnie  zamieszkałą dorosłą córką Agatą K.w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu zakłócał jej spoczynek nocny oraz w jej obecności wszczynał awantury domowe, w trakcie których używał słów wulgarnych i powszechnie uznanych za obelżywe, , tj. o czyn z art. 207 § 1 kk w zw. z art. 64 § 1 kk.

 

Komunikat Rzecznika prasowego

Dodane przez Dorota Ostrowska, 20 Mar 2018 w Aktualności, Rzecznik prasowy

Prokuratura Rejonowa w Olecku nadzoruje postępowania karne w sprawie wypadku do którego doszło 28 lutego 2018 roku około godziny 13.05 na obwodnicy Olecka.

Zdarzenie miało miejsce na wysokości wyjazdu w kierunku Ełku. Jak wynika z dokonanych ustaleń, w wypadku brały udział dwa samochody ciężarowe.

Kierowca jednego z nich – samochodu ciężarowego marki Volvo, który jechał z naczepą załadowaną dłużycą, nie ustąpił pierwszeństwa dla kierującego samochodem ciężarowym marki Volvo, w wyniku czego kierujący pojazdem marki Volvo uderzył w wystające poza obrys naczepy pojazdu drzewo, a następnie zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w barierę energochłonną i dźwiękoszczelną. W następstwie powyższego poniósł śmierć.

Wykonanie 2013 Prokuratura Okręgowa w Suwałkach.