Komunikat Rzecznika prasowego

Dodane przez Dorota Ostrowska, 23 Paź 2017 w Aktualności, Rzecznik prasowy

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach nadzoruje dochodzenie w sprawie w sprawie zaistniałego w dniu 16.09.2017r. w Suwałkach narażenia małoletnich dzieci (rodzeństwa) w wieku 4 lat, 3 lat i 1 roku na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez rodziców .

Dnia 14.10.2017r. Kamilowi O., przedstawiono zarzuty, o to że:

  1. w dniu 16 września 2017r. około godziny 08.00-09.00 w Suwałkach przebywając w pomieszczeniach mieszkalnych znajdując się w stanie nietrzeźwości będąc konkubentem Joanny Sz.- matki małoletnich dzieci: w wieku 1 roku, w wieku 3 lat, w wieku 4 lat, która również znajdowała się w stanie nietrzeźwości – nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku opieki nad małoletnimi dziećmi przez co naraził ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że pozostawił bez dozoru i opieki wyżej wskazane małoletnie dzieci i narażając na niebezpieczeństwo spowodowania rozstroju zdrowia wskutek niewłaściwego do warunków atmosferycznych ubrania dzieci a wobec braku dozoru narażając je na niebezpieczeństwo spowodowania potrącenia dzieci przez przejeżdżające pojazdy jezdnią, tj. o czyn z art. 160 § 2 kk,
  2. w dniu 13 października 2017r. około godziny 12.40 w Suwałkach przebywając w pomieszczeniach mieszkalnych przy ul. ……, znajdując się w stanie nietrzeźwości będąc konkubentem Joanny Sz. – matki małoletnich dzieci: w wieku 1 roku, w wieku 3 lat, w wieku 4 lat, która również znajdowała się w stanie nietrzeźwości – nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku opieki nad małoletnimi dziećmi przez co naraził ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że znajdował się w stanie uniemożliwiającym prawidłowe sprawowanie opieki, tj. o czyn z art. 160 § 2 kk.

Natomiast Joannie Iwonie Sz., przedstawiono zarzuty o to, że:

  1. w dniu 16 września 2017r. około godziny 08.00-09.00 w Suwałkach przebywając w pomieszczeniach mieszkalnych przy ul……., znajdując się w stanie nietrzeźwości będąc matką małoletnich dzieci: w wieku 1 roku, w wieku 3 lat, w wieku 4 lat – nie dopełniła ciążącego na niej obowiązku opieki nad małoletnimi dziećmi przez co naraziła ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że pozostawiła bez dozoru i opieki wyżej wskazane małoletnie dzieci i narażając na niebezpieczeństwo spowodowania rozstroju zdrowia wskutek niewłaściwego do warunków atmosferycznych ubrania dzieci a wobec braku dozoru narażając je na niebezpieczeństwo spowodowania potrącenia dzieci przez przejeżdżające pojazdy jezdnią ul….., tj. o czyn z art. 160 § 2 kk,
  2. w dniu 13 października 2017r. około godziny 12.40 w Suwałkach przebywając w pomieszczeniach mieszkalnych przy ul….., znajdując się w stanie będąc matką małoletnich dzieci: w wieku 1 roku, w wieku 3 lat, w wieku 4 lat – nie dopełniła ciążącego na niej obowiązku opieki nad małoletnimi dziećmi przez co naraziła ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że znajdowała się w stanie uniemożliwiającym prawidłowe sprawowanie opieki, tj. o czyn z art. 160 § 2 kk.

 

Komunikat Rzecznika prasowego

Dodane przez Dorota Ostrowska, 23 Paź 2017 w Aktualności, Rzecznik prasowy

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach nadzoruje postępowanie karne p-ko Grzegorzowi Ł. podejrzanemu o to, że w październiku 2017 roku ok. godz. 23.55 w Suwałkach wykorzystując niezakluczone drzwi wejściowe i  sen domowników wszedł do wnętrza budynku mieszkalnego w Suwałkach skąd dokonał zaboru w celu przywłaszczenia: torebki damskiej wraz z zawartością portfela z pieniędzmi, dokumentów tożsamości i innych, dwóch kart bankomatowych i kredytowej oraz: paczki papierosów, zegarka, okularów, kluczy do samochodu, parasolki dziecięcej, różnego rodzaju ubrań o łącznej wartości około 1920 zł n/sz Sylwii Z. oraz kurtki męskiej w kolorze khaki, którą uszkodził poprzez częściowe spalenie o wartości około 600 zł n.sz Sebastiana Z., powodując straty w łącznej kwocie około 2 520 zł n/sz w/w osób, tj. popełnienia czynu z art. 278 § 1 i 5 kk w zb. z art. 275 § 1 kk w zb. z art. 276 kk w zb. z art. 288 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk.

 

Komunikat Rzecznika prasowego

Dodane przez Dorota Ostrowska, 23 Paź 2017 w Aktualności, Rzecznik prasowy

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach nadzoruje postępowanie karne p-ko Dzenardas J. jako podejrzanemu o to, że w październiku 2017r. około godz. 12.20 w Suwałkach, na terenie podziemnego parkingu Centrum Handlowego w Suwałkach  działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim wyłączeniu autoalarmu i centralnego zamka używając w tym celu elektronicznego urządzenia o nazwie „….” wszedł do wnętrza samochodu osobowego m-ki HYUNDAI nr rej…., lecz zamierzonego celu nie osiągnął gdyż został zatrzymany wewnątrz pojazdu przez funkcjonariuszy Policji, czym działał n/sz ob. Litwy, tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 279 § 1 kk.

Sąd Rejonowy w Suwałkach na wniosek tut. Prokuratury zastosował wobec w/w podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Komunikat Rzecznika prasowego

Dodane przez Dorota Ostrowska, 23 Paź 2017 w Aktualności, Rzecznik prasowy

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach wszczęła śledztwo w sprawie posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej z grupy II –P w postaci amfetaminy o łącznej wadze 132,5 grama brutto, tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii. Romanowi Z. przedstawiono zarzut, że: w październiku 2017r w użytkowanym przez siebie pomieszczeniu piwnicznym w Suwałkach wbrew przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadał znaczne ilości substancji psychotropowej z grupy II-P w postaci amfetaminy o łącznej wadze 132,25 grama brutto, tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

 

Komunikat Rzecznika prasowego

Dodane przez Dorota Ostrowska, 23 Paź 2017 w Aktualności, Rzecznik prasowy

Prokuratura Rejonowa w Olecku nadzoruje postępowanie dot. wypadku drogowego w gminie Gołdap.

W dniu 7 października 2017 roku około godziny 21.40 doszło do wypadku na drodze w okolicy miejscowości Babki gmina Gołdap.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, kierujący pojazdem nie zachował należytej ostrożności na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca w wieku 28 lat nie posiadał prawa jazdy, jechał samochodem, bez zgody jego właściciela. W wyniku powyższego poniósł śmierć. Natomiast dwaj pasażerowie pojazdu doznali obrażeń ciała e przebywają w szpitalach.

Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia. Zarządzono sądowo- lekarską sekcję zwłok.

Wykonanie 2013 Prokuratura Okręgowa w Suwałkach.