Komunikat Rzecznika prasowego

Dodane przez Dorota Ostrowska, 18 Kwi 2018 w Aktualności, Rzecznik prasowy

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach prowadzi śledztwo p-ko Jakubowi W. oraz Maciejowi D. podejrzanym o to, że w dniu 08 kwietnia 2018 r. ok. godz. 16.40 w Filipowie w rejonie ul. Plac Stefana Batorego działając wspólnie i w porozumieniu usiłowali dokonać rozboju na osobie Jarosława U. w ten sposób, że po uprzednim zażądaniu pieniędzy i gdy pokrzywdzony odmówił wydania pieniędzy i zaczął uciekać, dogonili go, doprowadzili go do stanu bezbronności poprzez uderzenie pięściami po głowie, w wyniku czego upadł na ziemię, gdzie był uderzany pięściami i kopany po całym ciele, lecz zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na interweniujących policjantów, ponadto w wyniku zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w okolicy jarzmowej lewej otarcia naskórka nieregularnie smugowate o wymiarach ok. 3 x 1 cm pokryte delikatnym czerwonym strupem bez cech odwarstwiania, które to spowodowały naruszenie czynności narządu ciała i rozstrój zdrowia trwające nie dłużej niż 7 dni, tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 280 § 1 kk w zb. z art 160 kk w zb. z art. 157 § 2 kk w zb. z art. 11 § 2 kk.

Sąd Rejonowy w Suwałkach postanowieniem zastosował wobec podejrzanego Jakuba W. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Sąd Rejonowy w Suwałkach postanowieniem zastosował wobec podejrzanego Macieja Krzysztofa D. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

 

Komunikat Rzecznika prasowego

Dodane przez Dorota Ostrowska, 18 Kwi 2018 w Aktualności, Rzecznik prasowy

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach prowadzi śledztwo przeciwko Marcinowi Ż., podejrzanemu o to, że w nocy  z 01/02 kwietnia 2018 r.  pomiędzy godz. 23.00 a 01.00 na terenie CH Plaza w Suwałkach działając wspólnie i w porozumieniu z Michałem M. bezpośrednio po dokonaniu kradzieży telefonu komórkowego marki Huawei Y7 w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy użyli przemocy wobec Cezarego G. w ten sposób, że uderzali pięściami po głowie powodując szereg obrażeń ciała co spowodowało naruszenie czynności narządów ciała i rozstrój zdrowia na czas nie dłuższy niż 7 dni,  po czym oddalili się z miejsca zdarzenia powodując straty w kwocie ok. 500 zł na szkodę brata w/w Sebastiana G., tj. o czyn z art. 281 kk w zb. z art. 157 §  2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk.

Podejrzany przebywa w Areszcie.

 

Komunikat Rzecznika prasowego

Dodane przez Dorota Ostrowska, 18 Kwi 2018 w Aktualności, Rzecznik prasowy

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach nadzoruje dochodzenie przeciwko Robertowi Z., Arkadiuszowi J. oraz Łukaszowi S., podejrz. o to, że w nocy z 23/24 marca 2018 r. około północy w okolicach bloku nr 11 na ul. Osiedle II w Suwałkach w miejscu publicznym, okazując rażące lekceważenie zasad porządku publicznego, działając wspólnie i w porozumieniu oraz w porozumieniu z dotychczas nieustalonymi osobami wzięli udział w pobiciu Kacpra A., w ten sposób, że zadawali mu kopnięcia w okolice głowy i innych części ciała, czym narazili w/wymienionego na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, jak też na skutek określony w art. 157 § 1 kk, tj. o czyn z art. 158 § 1 kk w zw. z art. 57a § 1 kk.  

Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji zobowiązując w/wym. do stawiennictwa 2 razy w tygodniu w odpowiednich jednostkach policji oraz do powstrzymywania się od jakichkolwiek kontaktów z pokrzywdzonym Kacprem A.. Orzeczono ponadto zakaz opuszczania kraju.

W chwili obecnej w sprawie są wykonywane niezbędne czynności.

 

Komunikat Rzecznika Prasowego

Dodane przez Dorota Ostrowska, 10 Kwi 2018 w Aktualności, Rzecznik prasowy

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach skierowała  do Sądu Rejonowego w Suwałkach akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi S.  jako oskarżonemu o to, że 14 stycznia 2018 r. ok. godziny 19:15 w Suwałkach, na ulicy 1-go Maja, grożąc użyciem przedmiotu przypominającego broń palną, przykładanym do brzucha, a następnie do głowy małoletniej Weroniki oraz stosując przy tym siłę fizyczną polegającą na przytrzymywaniu za bok i  kierując słowa ”nic Ci się nie stanie bo blisko mieszkam” zmuszał wymienioną do określonego zachowania i prowadził w stronę swojego miejsca zamieszkania, tj. o czyn z art.191§1 kk w zw. z art.64§1 kk.

Mateusz S. jest tymczasowo aresztowany.

 

Komunikat Rzecznika prasowego

Dodane przez Dorota Ostrowska, 29 Mar 2018 w Aktualności, Rzecznik prasowy

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach skierowała do Sądu Okręgowego w Suwałkach akt oskarżenia przeciwko Arturowi J. oraz przeciwko Przemysławowi Z. — jako oskarżonym o to, że 1 lipca 2017 roku około godziny 3.00 na drodze pomiędzy miejscowością Dąbie o. Boćwinka, działając wspólnie i w porozumieniu wzięli udział w pobiciu Sylwestra K. w ten sposób, że zadawali mu uderzenia pięściami i kopali w głowę i klatkę piersiową narażając go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i spowodowali u niego stłuczenie i obrzęk mózgu i inne, w następstwie których pokrzywdzony zmarł, tj. o czyn z art. 158 § 3 kk.

Oskarżeni przebywają w Areszcie śledczym.

Za w/w czyn grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Wykonanie 2013 Prokuratura Okręgowa w Suwałkach.