Komunikat Rzecznika prasowego

Dodane przez Dorota Ostrowska on Paź 23, 2017 in Aktualności, Rzecznik prasowy |

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach nadzoruje dochodzenie w sprawie w sprawie zaistniałego w dniu 16.09.2017r. w Suwałkach narażenia małoletnich dzieci (rodzeństwa) w wieku 4 lat, 3 lat i 1 roku na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez rodziców .

Dnia 14.10.2017r. Kamilowi O., przedstawiono zarzuty, o to że:

  1. w dniu 16 września 2017r. około godziny 08.00-09.00 w Suwałkach przebywając w pomieszczeniach mieszkalnych znajdując się w stanie nietrzeźwości będąc konkubentem Joanny Sz.- matki małoletnich dzieci: w wieku 1 roku, w wieku 3 lat, w wieku 4 lat, która również znajdowała się w stanie nietrzeźwości – nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku opieki nad małoletnimi dziećmi przez co naraził ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że pozostawił bez dozoru i opieki wyżej wskazane małoletnie dzieci i narażając na niebezpieczeństwo spowodowania rozstroju zdrowia wskutek niewłaściwego do warunków atmosferycznych ubrania dzieci a wobec braku dozoru narażając je na niebezpieczeństwo spowodowania potrącenia dzieci przez przejeżdżające pojazdy jezdnią, tj. o czyn z art. 160 § 2 kk,
  2. w dniu 13 października 2017r. około godziny 12.40 w Suwałkach przebywając w pomieszczeniach mieszkalnych przy ul. ……, znajdując się w stanie nietrzeźwości będąc konkubentem Joanny Sz. – matki małoletnich dzieci: w wieku 1 roku, w wieku 3 lat, w wieku 4 lat, która również znajdowała się w stanie nietrzeźwości – nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku opieki nad małoletnimi dziećmi przez co naraził ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że znajdował się w stanie uniemożliwiającym prawidłowe sprawowanie opieki, tj. o czyn z art. 160 § 2 kk.

Natomiast Joannie Iwonie Sz., przedstawiono zarzuty o to, że:

  1. w dniu 16 września 2017r. około godziny 08.00-09.00 w Suwałkach przebywając w pomieszczeniach mieszkalnych przy ul……., znajdując się w stanie nietrzeźwości będąc matką małoletnich dzieci: w wieku 1 roku, w wieku 3 lat, w wieku 4 lat – nie dopełniła ciążącego na niej obowiązku opieki nad małoletnimi dziećmi przez co naraziła ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że pozostawiła bez dozoru i opieki wyżej wskazane małoletnie dzieci i narażając na niebezpieczeństwo spowodowania rozstroju zdrowia wskutek niewłaściwego do warunków atmosferycznych ubrania dzieci a wobec braku dozoru narażając je na niebezpieczeństwo spowodowania potrącenia dzieci przez przejeżdżające pojazdy jezdnią ul….., tj. o czyn z art. 160 § 2 kk,
  2. w dniu 13 października 2017r. około godziny 12.40 w Suwałkach przebywając w pomieszczeniach mieszkalnych przy ul….., znajdując się w stanie będąc matką małoletnich dzieci: w wieku 1 roku, w wieku 3 lat, w wieku 4 lat – nie dopełniła ciążącego na niej obowiązku opieki nad małoletnimi dziećmi przez co naraziła ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że znajdowała się w stanie uniemożliwiającym prawidłowe sprawowanie opieki, tj. o czyn z art. 160 § 2 kk.

Comments are closed.

Wykonanie 2013 Prokuratura Okręgowa w Suwałkach.