Komunikat Rzecznika prasowego

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach nadzoruje dochodzenie p-ko:

Wiesławowi K. – jako podejrzanemu o to, że:

w okresie od 31 października 2018 r. do 01 listopada 2018 r. w Suwałkach przy ul. Bakałarzewskiej, na Cmentarzu Rzymskokatolickim Parafii Konkatedralnej, wspólnie i w porozumieniu z Krzysztofem N., działając  w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, dokonał ograbienia miejsca spoczynku zmarłego poprzez zabór w celu przywłaszczenia dwóch donic ze sztucznymi kwiatami o wartości 60 zł, czym działali na szkodę Justyny A., donicy granitowej koloru czarnego ze sztucznymi kwiatami o wartości 150 zł oraz donicy ze sztucznymi kwiatami w postaci chryzantem i storczyków o wartości 50 zł, powodując łączną wartość strat na kwotę 200 zł na szkodę Bogumiły S. oraz w tym samym miejscu i w nieustalonym czasie ograbienia innych miejsc spoczynku, czym działał na szkodę nieustalonych osób, o czyn z art. 262 § 2 kk w zw. z art 12 kk w zw. z art. 64 § 1 kk.

 

oraz Krzysztofowi N. o to, że:

w okresie od 31 października 2018 r. do 01 listopada 2018 r. w Suwałkach przy ul. Bakałarzewskiej, na Cmentarzu Rzymskokatolickim Parafii Konkatedralnej, wspólnie i w porozumieniu z Wiesławem K., działając w w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, dokonał ograbienia miejsca spoczynku zmarłego poprzez zabór w celu przywłaszczenia dwóch donic ze sztucznymi kwiatami o wartości 60 zł, czym działali na szkodę Justyny A., donicy granitowej koloru czarnego ze sztucznymi kwiatami o wartości 150 zł oraz donicy ze sztucznymi kwiatami w postaci chryzantem i storczyków o wartości 50 zł, powodując łączną wartość strat na kwotę 200 zł na szkodę Bogumiły S. oraz w tym samym miejscu i w nieustalonym czasie ograbienia innych miejsc spoczynku, czym działał na szkodę nieustalonych osób, o czyn z art. 262 § 2 kk w zw. z art 12 kk w zw. z art.64§1kk.

Sąd Rejonowy w Suwałkach na wniosek tut. Prokuratury zastosował wobec w/w podejrzanych  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.