Komunikat Rzecznika prasowego

Prokuratura Rejonowa w Sejnach skierowała do Sądu Rejonowego w Augustowie, Wydziału w Sejnach akt oskarżenia p-ko Paulowi D- jako oskarżonemu o to, że:

– w dniu 13 listopada 2019 roku około godz. 16:05 w miejscowości Pawłówka, na zjeździe z drogi powiatowej Sejny- Suwałki, kierując samochodem osobowym marki VW Golf o nr rej… oraz będąc w stanie nietrzeźwości (0,9 l mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu), na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał naprzeciwległy pas ruchu, w wyniku czego doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem osobowym marki Mazda o nr rej. .., kierowanym przez Kamila B., wskutek czego pasażerka samochodu marki VW Golf Dorota Sz. Doznała obrażeń ciała, skutkujących śmiercią, tj. o czyn z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk.

– w dniu 13  listopada 2108 roku około godz. 16:05 w miejscowości Pawłówka na drodze publicznej kierował samochodem osobowym marki Volkswagen Golf o nr rej. .. znajdując się w stanie nietrzeźwości (0,9 l mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu), tj. o czyn z art. 178 a § 1 kk.