Komunikat Rzecznika

Prokuratura Rejonowa w Ełku prowadzi postępowanie przygotowawcze p-ko Mariuszowi Cz. Oraz Rafałowi M. podejrzanym  o to, że:

– w dniu 10 września 2019 roku w godzinach popołudniowych przy ul. Grodzieńskiej w Ełku działając wspólnie i w porozumieniu publicznie znieważyli Gerarda Ch. i Levi O. wypowiadając w ich kierunku słowa poniżające ze względu na rasę oraz stosowali wobec pokrzywdzonych przemoc poprzez szarpanie za ubranie i popychanie w/w i groźbą bezprawną pobicia działając z powodu ich przynależności rasowej, tj. o przestępstwo z art. 119 § 11 kk w zb. z art. 257 kk w zw. z art.11 § 2 kk.

– w dniu 10 września 2019 roku w godzinach popołudniowych przy ul. Grodzieńskiej w Ełku działając wspólnie i w porozumieniu dokonali rozboju na osobach Gerarda Ch. i Levi O. w ten sposób, że używając przemocy poprzez odpychanie i uderzanie rękoma po ciele Levi O. zażądali wydania pieniędzy a następnie posługując się nożem poprzez wymachiwanie nim przed Gerardem Ch. zabrali w celu przywłaszczenia zegarek marki wartości 1500 zł i okulary korekcyjne Vision Express wartości 1500 zł na szkodę Gerarda Ch. oraz różaniec wartości 150 zł na szkodę Levi O., tj. o przestępstwo z art. 280 § 2 kk.

Na wniosek Prokuratury Sąd Rejonowy w Ełku zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.