Komunikat rzecznika prasowego

            Prokuratura Rejonowa w Augustowie w dniu 31 grudnia 2019 r. skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Leszkowi C. oskarżonemu o to, że w dniu 19 lipca 2019 r. między godziną 19.00 a 20.00 w mieszkaniu w Augustowie usiłował dokonać zabójstwa ustalonego pokrzywdzonego, w ten sposób, że działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia, trzykrotnie uderzył go obuchem siekiery w głowę, doprowadzając do licznych obrażeń, skutkujących ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, lecz zamierzonego skutku nie osiągnął z uwagi na interwencję osób trzecich i pomoc lekarską, tj. o czyn z art. 13§1 kk w zw. z art. 148§1 kk w zb. z art. 156§1 pkt 2 kk w zw. z art. 11§2 kk.

            Ponadto tego samego mężczyznę oskarżono o prowadzenie tego samego dnia samochodu w stanie nietrzeźwości i wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania.

            Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.