Komunikat Rzecznika

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach nadzoruje śledztwo w sprawie rozboju dokonanego w dniu 16.05.2020 r. około godz. 23.00 w Suwałkach przy ul. Lubelskiej.

Dwóm mężczyznom przedstawiono zarzuty, że  działając wspólnie i w porozumieniu dokonali rozboju na dwóch pokrzywdzonych, w ten sposób, że najpierw jeden z podejrzanych po uprzednim zażądaniu wydania plecaka oraz wszystkich rzeczy, zaczął uderzać obu pokrzywdzonych pięścią po twarzy, a następnie gdy pokrzywdzeni chcieli odjechać na rowerach z miejsca zdarzenia, obaj podejrzani ponownie zaczęli uderzać obu pokrzywdzonych pięściami po twarzy, doprowadzając do stanu bezbronności, po czym zabrali w celu przywłaszczenia od jednego z nich telefon komórkowy, portfel z pieniędzmi, kartę bankomatową i czapkę powodując łączne straty w wysokości 1041 zł. W  wyniku zdarzenia pokrzywdzeni doznali obrażeń ciała w postaci rozcięcia lewego policzka od wewnętrznej strony i obrzęku nosa ze skrzywieniem przegrody nosowej, które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządu ciała i rozstroju zdrowia na czas poniżej dni 7.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Suwałkach zastosował w stosunku do obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.