Komunikat Rzecznika

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach nadzoruje śledztwo przeciwko dwóm 19-latkom z powiatu oleckiego podejrzanym o to, że działając wspólnie i w porozumieniu:

  1. w dniu 13 lipca 2020 roku około godz. 3:15 w Suwałkach przy ul. Kościuszki dokonali rozboju na innym mężczyźnie, w ten sposób, że użyli przemocy polegającej na uderzeniu w głowę pokrzywdzonego, a następnie zabrali mu saszetkę z zawartością pieniędzy w kwocie 100 zł, dokumentów i karty bankomatowej, tj. o czyn z art. 280§1 kk,
  2. tego samego dnia około godz. 4:40 usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem do mieszkania przy ul. Północnej w Suwałkach, poprzez użycie oryginalnego klucza, w którego posiadanie weszli w sposób bezprawny, lecz zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na spłoszenie przez właściciela posesji, tj. o czyn z art. 13§1 kk w zw. z art. 279§1 kk.

Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec obu podejrzanych tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Obecnie trwają czynności zmierzające do skierowania aktu oskarżenia do Sądu.